20.2 C
United States of America
Thursday, May 30, 2024

Highschool soccer: Schedule of video games for Oct. 25-28 Categorical Occasions

Must read


The highschool soccer schedule for video games Oct. 25-28 within the Southland:

Wednesday, Oct. 25
SOUTHERN SECTION
PACIFIC – UPPER LEAGUE
Muir vs. Pasadena at Rose Bowl, 7 p.m.

Thursday, Oct. 26
CITY
WEST VALLEY LEAGUE
Chatsworth at Granada Hills, 7 p.m.

SOUTHERN SECTION
605 LEAGUE
Cerritos at Pioneer, 7 p.m.
Glenn at Artesia, 7 p.m.

BASELINE LEAGUE
Damien at Etiwanda, 7 p.m.
Rancho Cucamonga at Upland, 7 p.m.

BIG WEST – LOWER LEAGUE
Corona at Corona Santiago, 7:30 p.m.
King at Murrieta Mesa, 7:30 p.m.
Temecula Valley at Nice Oak, 7 p.m.

BIG WEST – UPPER LEAGUE
Corona Centennial at Norco, 7:30 p.m.
Eastvale Roosevelt at Chaparral, 7:30 p.m.
Murrieta Valley at Vista Murrieta, 7:30 p.m.

CITRUS BELT LEAGUE
Beaumont at Cajon, 7:30 p.m.
Redlands East Valley at Redlands, 7:30 p.m.
Yucaipa at Citrus Valley, 7:30 p.m.

COTTONWOOD LEAGUE
Anza Hamilton at Bermuda Dunes Desert Christian, 7 p.m.

CRESTVIEW LEAGUE
Yorba Linda vs. Foothill at Tustin, 7 p.m.

DESERT SKY LEAGUE
Granite Hills at Barstow, 7 p.m.
Silverado at Victor Valley, 7:30 p.m.

FOOTHILL LEAGUE
Golden Valley vs. Saugus at Canyon Nation Canyon, 7 p.m.

GARDEN GROVE LEAGUE
Backyard Grove Santiago vs. Los Amigos at Backyard Grove, 7 p.m.
Loara vs. Rancho Alamitos at Bolsa Grande, 6:30 p.m.

GOLDEN LEAGUE
Palmdale at Lancaster, 7 p.m.

IVY LEAGUE
Heritage at Riverside North, 7:30 p.m.

MESQUITE LEAGUE
Arrowhead Christian vs. Capistrano Valley Christian at San Gorgonio, 7 p.m.

MOJAVE RIVER LEAGUE
Ridgecrest Burroughs at Oak Hills, 7 p.m.

MOUNTAIN PASS LEAGUE
Perris at San Jacinto, 7 p.m.

MOUNTAIN VALLEY LEAGUE
San Bernardino at Pacific, 7:30 p.m.

MOUNTAIN WEST LEAGUE
Constitution Oak at Bonita, 7 p.m.

MT. BALDY 4 LEAGUE
Hacienda Heights Wilson at Baldwin Park, 7 p.m.
Montclair at Sierra Vista, 7 p.m.

NORTH HILLS LEAGUE
Anaheim Canyon at El Modena, 7 p.m.

PACIFIC – LOWER LEAGUE
Hoover at Glendale, 7 p.m.

RIO HONDO LEAGUE
Monrovia at San Marino, 7 p.m.

RIVER VALLEY LEAGUE
La Sierra vs. Patriot at Rubidoux, 7:30 p.m.

SAN ANTONIO LEAGUE
Chaffey at West Covina, 7 p.m.

SIERRA LEAGUE
Covina at Rowland, 7 p.m.

SKYLINE LEAGUE
San Gorgonio at Bloomington, 7 p.m.

VALLE VISTA LEAGUE
Northview vs. Diamond Ranch at Covina District Subject (Covina), 7 p.m.

INTERSECTIONAL
View Park at Grace Brethren, 7 p.m.

8 MAN
SOUTHERN SECTION
HERITAGE LEAGUE
Santa Clarita Christian at Lancaster Baptist, 6 p.m.

NONLEAGUE
Management Navy at CSDR, 7 p.m.
Milken vs. Southlands Christian at Birmingham, 7 p.m.

Friday, Oct. 27
CITY
CENTRAL LEAGUE
Bernstein at Hollywood, 7 p.m.
Mendez at Belmont, 7 p.m.
Roybal at Contreras, 7 p.m.

COLISEUM LEAGUE
Crenshaw at Fremont, 7:30 p.m.
Dymally at Washington, 7:30 p.m.
King/Drew vs. Dorsey at Memorial Coliseum, 7:30 p.m.

EAST VALLEY LEAGUE
Chavez at Grant, 7 p.m.
Monroe at Arleta, 7:30 p.m.
North Hollywood at Solar Valley Poly, 7 p.m.

EASTERN LEAGUE
Garfield vs. Los Angeles Roosevelt at East Los Angeles School, 7 p.m.
Huntington Park at South Gate, 7:30 p.m.
South East at Legacy, 7 p.m.

EXPOSITION LEAGUE
Marquez at Maywood CES, 7:30 p.m.
Santee at Jefferson, 7:30 p.m.

MARINE LEAGUE
Gardena at Narbonne, 7:30 p.m.
Wilmington Banning at Carson, 7:30 p.m.

METRO LEAGUE
Hawkins at Los Angeles Jordan, 7:30 p.m.
Locke at Rancho Dominguez, 7 p.m.

NORTHERN LEAGUE
Eagle Rock at Franklin, 7 p.m.
Los Angeles Wilson at Lincoln, 7 p.m.
Torres at Los Angeles Marshall, 7 p.m.

SOUTHERN LEAGUE
Los Angeles at Sotomayor, 7:30 p.m.
West Adams at Angelou, 7 p.m.

VALLEY MISSION LEAGUE
Canoga Park at Panorama, 7 p.m.
Reseda at San Fernando, 7 p.m.
Van Nuys at Granada Hills Kennedy, 7 p.m.

WEST VALLEY LEAGUE
Cleveland at El Camino Actual, 7 p.m.
Taft at Birmingham, 7 p.m.

WESTERN LEAGUE
Fairfax at Venice, 7:30 p.m.
Los Angeles Hamilton at Westchester, 7:30 p.m.
Los Angeles College at Palisades, 7:30 p.m.

SOUTHERN SECTION
ALMONT LEAGUE
Alhambra at San Gabriel, 7 p.m.
Keppel at Bell Gardens, 7 p.m.
Schurr at Montebello, 7 p.m.

ANGELUS LEAGUE
Loyola at Cathedral, 7 p.m.
Paraclete at Crespi, 7 p.m.
St. Francis at St. Paul, 7 p.m.

BAY LEAGUE
Culver Metropolis at Santa Monica, 7 p.m.
Palos Verdes at Peninsula, 3 p.m.
Redondo at Mira Costa, 7 p.m.

BIG 4 LEAGUE
Katella at Backyard Grove, 7 p.m.
Marina at Segerstrom, 7 p.m.

CAMINO REAL LEAGUE
Salesian at Bishop Montgomery, 7 p.m.
St. Monica at Bosco Tech, 7 p.m.
Verbum Dei vs. Mary Star at Los Angeles Southwest School, 7 p.m.

CANYON LEAGUE
Camarillo at Newbury Park, 7 p.m.
Moorpark at Agoura, 7 p.m.
Royal at Oak Park, 7 p.m.

CHANNEL LEAGUE
Buena at Santa Barbara, 7 p.m.
Oxnard Pacifica at Oxnard, 7 p.m.
Rio Mesa at Dos Pueblos, 7 p.m.
San Marcos at Channel Islands, 7 p.m.

CITRUS 4 LEAGUE
Glendora vs. Colony at Citrus School, 7 p.m.
South Hills vs. Los Osos at Covina District Subject (Covina), 7 p.m.

CITRUS COAST LEAGUE
Hueneme at Fillmore, 7 p.m.
Nordhoff at Carpinteria, 7 p.m.

COTTONWOOD LEAGUE
Santa Rosa Academy at Vasquez, 7 p.m.
Whittier Christian at Maranatha, 7 p.m.

CRESTVIEW LEAGUE
Villa Park at Brea Olinda, 7 p.m.

DEL REY LEAGUE
Harvard-Westlake vs. St. Genevieve at Valley School, 7 p.m.
La Salle at St. Pius X-St. Matthias, 7 p.m.

DEL RIO LEAGUE
La Serna at California, 7 p.m.
Santa Fe vs. El Rancho at Pioneer, 7 p.m.

DESERT EMPIRE LEAGUE
Palm Springs at Palm Desert, 7 p.m.
Rancho Mirage at Xavier Prep, 7 p.m.
Shadow Hills at La Quinta, 7 p.m.

DESERT VALLEY LEAGUE
Banning at Desert Mirage, 7 p.m.
Cathedral Metropolis at Desert Scorching Springs, 7 p.m.
Coachella Valley at Indio, 7 p.m.
Twentynine Palms at Yucca Valley, 7 p.m.

EMPIRE LEAGUE
Cypress at Tustin, 7 p.m.
Backyard Grove Pacifica at Placentia Valencia, 7 p.m.
La Palma Kennedy at Crean Lutheran, 7 p.m.

FOOTHILL LEAGUE
Hart vs. Castaic at School of Canyons, 7 p.m.
Valencia at Canyon Nation Canyon, 7 p.m.

FREEWAY LEAGUE
Buena Park at Fullerton, 7 p.m.
Sonora at La Habra, 7 p.m.
Sunny Hills vs. Troy at Buena Park, 7 p.m.

GARDEN GROVE LEAGUE
Westminster La Quinta at Bolsa Grande, 7 p.m.

GATEWAY LEAGUE
Dominguez at Warren, 7 p.m.
La Mirada at Downey, 7 p.m.
Norwalk vs. Mayfair at Bellflower, 7 p.m.

GOLD COAST LEAGUE
Campbell Corridor vs. Rio Hondo Prep at Kare Park (Irwindale), 7 p.m.
Viewpoint at Brentwood, 7 p.m.

GOLDEN LEAGUE
Antelope Valley at Knight, 7 p.m.
Highland at Quartz Hill, 7 p.m.
Littlerock at Eastside, 7 p.m.

HACIENDA LEAGUE
Nogales at Walnut, 7 p.m.
Ontario at Diamond Bar, 7 p.m.

INLAND VALLEY LEAGUE
Hemet at Valley View, 7 p.m.
Rancho Christian at Moreno Valley, 7 p.m.

IRONWOOD LEAGUE
Large Bear at Aquinas, 7 p.m.
Heritage Christian at Ontario Christian, 7 p.m.
Village Christian at Cerritos Valley Christian, 7 p.m.

IVY LEAGUE
Rancho Verde at Orange Vista, 7 p.m.
Temescal Canyon at Elsinore, 7 p.m.

MANZANITA LEAGUE
California Navy at Temecula Prep, 7 p.m.
Nuview Bridge at Silver Valley, 7 p.m.
St. Jeanne de Lestonnac vs. Webb at Linfield Christian, 7 p.m.

MARMONTE LEAGUE
Bishop Diego vs. Simi Valley at Santa Barbara CC, 7:30 p.m.
St. Bonaventure at Oaks Christian, 7 p.m.
Westlake at Calabasas, 7 p.m.

MESQUITE LEAGUE
Linfield Christian at Riverside Prep, 7 p.m.
Trinity Classical Academy at Western Christian, 7 p.m.

MID-CITIES LEAGUE
Firebaugh at Paramount, 7 p.m.
Gahr at Lynwood, 7 p.m.

MIRAMONTE LEAGUE
Bassett at Ganesha, 7 p.m.
Garey at La Puente, 7 p.m.

MISSION LEAGUE
Alemany at Gardena Serra, 7 p.m.
Chaminade at Sierra Canyon, 7 p.m.
Sherman Oaks Notre Dame at Bishop Amat, 7 p.m.

MISSION VALLEY LEAGUE
Arroyo at Rosemead, 7 p.m.
El Monte at Gabrielino, 7 p.m.
South El Monte at Mountain View, 7 p.m.

MOJAVE RIVER LEAGUE
Hesperia at Sultana, 7 p.m.
Serrano at Apple Valley, 7 p.m.

MONTVIEW LEAGUE
Workman at Duarte, 7 p.m.

MOORE LEAGUE
Cabrillo at Millikan, 7 p.m.
Lakewood at Compton, 7 p.m.
Lengthy Seashore Poly at Lengthy Seashore Jordan, 7 p.m.

MOUNTAIN PASS LEAGUE
Tahquitz at Liberty, 7 p.m.
West Valley at Citrus Hill, 7 p.m.

MOUNTAIN VALLEY LEAGUE
Miller at Indian Springs, 7 p.m.
Rubidoux at Jurupa Valley, 7 p.m.

MOUNTAIN WEST LEAGUE
Alta Loma at Ayala, 7 p.m.

NORTH HILLS LEAGUE
Esperanza vs. El Dorado at Yorba Linda, 7 p.m.

OCEAN LEAGUE
Beverly Hills at Compton Centennial, 7 p.m.
Hawthorne at Leuzinger, 7 p.m.
Inglewood vs. Morningside at El Camino School, 7 p.m.

ORANGE LEAGUE
Anaheim vs. Western at Glover Stadium, 7 p.m.
Magnolia vs. Savanna at Western, 7 p.m.
Santa Ana Valley at Century, 7 p.m.

ORANGE COAST LEAGUE
Estancia at Costa Mesa, 7 p.m.
Santa Ana vs. Orange at El Modena, 7 p.m.
Santa Ana Calvary Chapel at St. Margaret’s, 7 p.m.

PAC 4 LEAGUE
Godinez at Ocean View, 7 p.m.
Laguna Seashore at Westminster, 7 p.m.

PACIFIC – UPPER LEAGUE
Arcadia vs. Crescenta Valley at Glendale HS, 7 p.m.
Burbank at Burbank Burroughs, 7 p.m.

PACIFIC COAST LEAGUE
Beckman vs. Woodbridge at Irvine College, 7 p.m.
Irvine College at Irvine, 7 p.m.

PACIFIC HILLS LEAGUE
Northwood at Dana Hills, 7 p.m.
Portola at Laguna Hills, 7 p.m.

PIONEER LEAGUE
El Segundo at Lawndale, 7 p.m.
North Torrance at West Torrance, 7 p.m.
Torrance at South Torrance, 7 p.m.

RIO HONDO LEAGUE
South Pasadena vs. Pasadena Poly at San Marino, 7 p.m.
Temple Metropolis at La Canada, 7 p.m.

RIVER VALLEY LEAGUE
Hillcrest at Arlington, 7 p.m.
Ramona at Norte Vista, 7 p.m.

SAN ANDREAS LEAGUE
Kaiser at Rim of the World, 7 p.m.
Rialto at Carter, 7 p.m.

SAN ANTONIO LEAGUE
Claremont at Don Lugo, 7 p.m.

SEA VIEW LEAGUE
San Juan Hills at Aliso Niguel, 7 p.m.
Trabuco Hills at El Toro, 7 p.m.

SIERRA LEAGUE
Pomona at Chino, 7 p.m.

SKYLINE LEAGUE
Arroyo Valley at Fontana, 7 p.m.
Colton vs. Riverside Notre Dame at San Bernardino Valley School, 7 p.m.

SOUTH COAST LEAGUE
Mission Viejo at Capistrano Valley, 7 p.m.
Tesoro at San Clemente, 7 p.m.

SUNBELT LEAGUE
Lakeside at Paloma Valley, 7 p.m.
Riverside Poly vs. Vista del Lago at King, 7 p.m.

SUNKIST LEAGUE
Eisenhower at Grand Terrace, 7 p.m.
Jurupa Hills vs. Summit at Miller, 7 p.m.

SUNSET LEAGUE
Edison vs. Los Alamitos at Veterans Stadium (Lengthy Seashore), 7 p.m.
Fountain Valley vs. Newport Harbor at Huntington Seashore, 7 p.m.
Huntington Seashore vs. Corona del Mar at Newport Harbor, 7 p.m.

TRINITY LEAGUE
JSerra vs. Servite at Cerritos School, 7 p.m.
Lutheran vs. St. John Bosco at Orange Coast School, 7 p.m.
Santa Margarita vs. Mater Dei at Santa Ana Stadium, 7 p.m.

VALLE VISTA LEAGUE
San Dimas at Los Altos, 7 p.m.

NONLEAGUE
Canyon Springs at Adelanto, 7 p.m.
Lengthy Seashore Wilson at Saddleback, 7 p.m.

INTERSECTIONAL
San Pedro at Desert Chapel, 7 p.m. (canceled)

8 MAN
CITY
CITY LEAGUE
Animo Robinson at USC Hybrid, TBA
New Designs Watts vs. New Designs College Park at EXPO Middle (Los Angeles), 3 p.m.

VALLEY LEAGUE
East Valley at North Valley Navy Institute, 7 p.m.
Fulton at Sherman Oaks CES, 7 p.m.
Valley Oaks CES at Discovery, 3 p.m.

SOUTHERN SECTION
AGAPE LEAGUE
Academy of Careers & Exploration at Lucerne Valley, 7 p.m.
PAL Academy at Hesperia Christian, 7 p.m.

HERITAGE LEAGUE
Lancaster Desert Christian at Religion Baptist, 3:30 p.m.

MAJESTIC LEAGUE
California Lutheran vs. Hillcrest Christian at Moorpark HS, 6:30 p.m.

PREP LEAGUE
Chadwick at Flintridge Prep, 6 p.m.
Windward at Sage Hill, 6 p.m.

NONLEAGUE
Laguna Blanca at Santa Clara, 7 p.m.
Noli Indian at United Christian, 7 p.m.

Saturday, Oct. 28
8 MAN
SOUTHERN SECTION
COAST VALLEY LEAGUE
Cuyama Valley vs. Coast Union at Richardson Park (New Cuyama), 6 p.m.
San Luis Obispo Classical Academy at Santa Maria Valley Christian, 6 p.m.

MAJESTIC LEAGUE
Calvary Baptist at Cornerstone Christian, 11 a.m.

NONLEAGUE
Avalon at Rolling Hills Prep, 1 p.m.
Blair vs. Downey Calvary Chapel at Downey, 6 p.m.
Cate at Thacher, 2 p.m.
Malibu at Villanova Prep, 12 p.m.


- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article